GIDA KURULUŞ İLAÇLAMA

Kişisel tüketim amacı ile gıda maddelerinin hazırlanması, işlenmesi, depolanması ve halka arz edilmesi süreçlerine ev sahipliği eden gıda işletmelerinin hijyenik ortamlara sahip olması son derece önemlidir.

Bu bağlamda Tarım ve köyişleri bakanlığının da denetimlerinde gıda işletmelerinin haşerelere karşı ilaçlanıp ilaçlanmadığı da kontrol edilmektedir.

Zira Gıda işletmelerinin Haşerelere karşı ilaçlama yapması ve dezenfekte edilmesi zorunlu hale getirilmiş, uygulamayan işletmelere para cezası uygulaması devam etmektedir.

Gıda İşletmeleri Neden İlaçlama Yaptırmalılar ?

Üretimin veya depolamanın yapıldığı alanlar genellikle belirli bir ısı derecesinde tutulduğundan ve haşereler için yeterli miktarda yiyeceğin bulunmasından dolayı; böcekler için ideal bir yaşam alanı olmaktadır.

Bu doğrultuda böceklerin bu tür alanlarda kısa süre içerisinden türemesi ve üreyerek çoğalması kaçınılmazdır. İşte bu noktada ilaçlama şirketleri devreye girmekte ve alanı haşerelere karşı korumakta, böceklerin yayabilecekleri hastalık yapıcı maddelerin önüne geçmektedirler.

Bir Cevap Yazın