işyeri ilaçlama izmir

İŞYERİ İLAÇLAMA

İşyerleri yaşantımızın çok önemli bir bölümünü içerisinde geçirdiğimiz çalışma alanlardır. Çalışma alanlarımızın hijyenik olması sağlığımız açısından büyük öneme sahiptir. İşyeri ilaçlama yapılır iken uygulamanın mutlaka profesyonel olarak yapılması gerekli olup, ön fizibilite çalışmaları tamamlandıktan sonra uygulamaya başlanması gerekmektedir.

Sizde bir işveren olarak işyeri ilaçlama yaptırmaya karar verdiğiniz anda oldukça büyük bir sorumluluk altına girmiş olacağınızı bilmelisiniz. İş yeri ilaçlama esnasında veya sonrasında oluşabilecek her türlü problemlerden sadece işveren olarak siz değil, maalesef tüm çalışanlarınızda etkilenecektir.

Amatör olarak yapılan ilaçlamalar ya da hatalı ilaç kullanımları insan ve çevre sağlığı açısından telafisi olmayan çok ciddi zararlar verebilmektedir.

Özellikle korsan olarak ifade edilen ruhsatsız firmalar tarafından kullanılan kimyasallar, genellikle tarım ilacı olup yapılarında var olan kansorojen maddeler uygulama yapılan alan üzerinde tortu ve de kalıntı bırakmaktadır. Bunun neticesinde bu firmaların vermiş olduğu zararlar sadece ilaçlama anı ile sınırlı kalmamakta etkisini uzun süre devam ettirmektedir.

Bunun neticesinde bu firmaların vermiş olduğu zararlar sadece ilaçlama anı ile sınırlı kalmamakta etkisini uzun süre devam ettirmektedir.

İşyeri ilaçlama

Haşere ve kemirgenler iş yerlerimiz de ki sağlık koşullarınızı olumsuz yönde etkilemekle beraber, çalışanlarından almış olduğunuz verimde düşüş olmakta bununla beraber çok çeşitli ölçülerde maddi kayıplara da sebebiyet vermektedirler.

İşyeri ilaçlama yaptırmadan önce ön keşif personeli talep edebilirsiniz. İşletmenizde yapılan ön keşif sırasında yapılan raporlama ile, soruna karşı yapılacak olan uygulamaları an be an takip etme şansına sahip olabilirsiniz.

Unutmayın özellikle kemirgen sorunlarınız da yapılan hatalı ilaç seçimleri, bu zararların sizler tarafından görülemeyen ve de ulaşılamayan alanlarda ölmelerine sebebiyet vermekte bunun neticesinde alanınız üzerinde oldukça maliyetli olan tadilat sorunları ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Firmamız huzurlu çalışma ortamlarını sağlamanın yanı sıra sosyal sorumluluklarının daima bilincinde olup çevre ve insan sağlığına vermiş olduğu önem ile de kendi sektöründe daima öncülük etmeye devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın